ollident wybielanie zebów

Zdrowe i piękne zęby

Niezależnie od stopnia zaawansowania, kamień powstający na zębach jest widoczny już na pierwszy rzut oka. Nawet jeżeli zęby nie zmagają się z żadnymi chorobami, może w pewnym momencie pojawić się na nich niepożądany nalot. Całe szczęście, że w dzisiejszych czasach skończenie z tym problemem jest całkiem proste.

Z kamieniem nazębnym zmagają się ludzie z silnie zasadowym pH śliny. Na tworzenie się kamienia wpływają w znacznym stopniu spożywanie kawy, herbaty, soków, nektarów i czerwonego wina. Z początku na zębach pojawia się miękki nalot, innymi słowy płytka nazębna, którą usuniemy samodzielnie bez żadnego problemu. Za jej obecność odpowiadają bakterie połączone ze śliną. Dopiero po czasie płytka przeistacza się w twardy osad, z którym musimy udać się do stomatologa.

Zawsze dbaj o zęby, aby nie dopuścić do sytuacji, w której zacznie pojawiać się kamień. Zainwestuj w szczoteczkę soniczną, nie zapominaj o stosowaniu nici dentystycznych i płynu do płukania ust. Niestety, nie zawsze możemy uchronić się przed osadem. Wówczas pomoże nam stomatolog – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę skaling lub stomatologia estetyczna Łódź. Najlepszą możliwą opcję wybierzesz bez problemu, przeglądając oceny osób, które odwiedziły konkretnych lekarzy. Stomatolog skutecznie oczyści Twoje zęby przy pomocy skalera. Wibracje transmitowane przez skaler bez problemu rozbijają kamień, wypłukiwany następnie przez strumień wody.

Dbaj o kondycję swoich zębów, i staraj się nie dopuścić do tego, żeby kamień kiedykolwiek stanowił przyczynę kłopotów z dziąsłami, lub próchnicą. Zawsze dbaj o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzaj stomatologa.

Post Author: DzieciakStyl