kinkiet nad lustro

Oświetlenie łazienkowe – jak je zaplanować?

Oświetlenie łazienki istotne jest z kilku względów. Jedną rzeczą jest zorganizowanie światła w taki sposób, aby dawało pełny komfort użytkowania pomieszczenia, drugą jest natomiast kwestia tycząca się bezpieczeństwa. Jak idealnie zaplanować oświetlenie swojej łazienki?

Podstawowe kwestie związane z oświetleniem łazienkowym

Warto wiedzieć, że w łazience światło jest niezwykle istotne. Jest to w końcu miejsce, gdzie wykonywane są podstawowe czynności higieniczne oraz estetyczne. Często w łazienkach czeszemy się, malujemy lub też pielęgnujemy cerę. Najczęściej robimy to nad umywalką przed lustrem. Właśnie tutaj kinkiet nad lustro okazuje się idealną opcją oświetleniową – często wystarczającą dla oświetlenia całego pomieszczenia. Jest to także rozwiązanie bezpieczne, gdyż zwykle światło i obwody zamknięte są w specjalnej obudowie, co chroni nas przed zalaniem instalacji elektrycznej. Również w łazience rozważyć można oświetlenie sufitowe, jako podstawowe źródło światła – dobrze w tym zastosowaniu sprawdzają się sufitowe halogeny lub też oświetlenie LED – pamiętajmy jednak, aby nie było to zbyt chłodne światło, gdyż wpłynie ono negatywnie na nasze samopoczucie oraz utrudnić może np. nakładanie make-up’u.

Jak dobrać kinkiet nad lustro?

Opcji doboru oświetlenia do łazienki jest naprawdę bardzo wiele. W kontekście kinkietu nad lustro najlepiej jest zwracać uwagę na to, jak ogólnie jest urządzone dane pomieszczenie. Zestrojenie estetyczne powinno być jednak wykonane przede wszystkim w kontekście stylistyki lustra oraz toaletki. Raczej unikać należy klasycznych kinkietów, które przypominają świeczniki – generowane przez nie światło nie jest zbyt dobre do oświetlania naszej twarzy w trakcie malowania się. Kinkiety tego rodzaju lubią się także kurzyć, a ich czyszczenie nie zawsze jest wygodne. O wiele lepiej jest postawić na bardziej klasyczne rozwiązania, które są z reguły dość pozytywnie przyjmowane przez użytkowników.

Gdzie zrobić zakupy?

Bez problemu kinkiet nad lustro dostaniemy w różnych specjalistycznych sklepach internetowych – jest to najlepszy sposób na odnalezienie dopasowanego, ładnego i przede wszystkim funkcjonalnego oświetlenia do naszej łazienki!

Post Author: DzieciakStyl