1541069163-salon.jpg

Czy salon można umeblować światłem?

Salon to pomieszczenie, w którym spędzany przez nas czas jest najdłuższy.. Zasiadamy przed telewizorem, bierzemy do ręki książkę, odpoczywamy, wyciągamy planszówki, to tutaj gościmy swoich znajomych i członków rodziny. Dlatego należy starannie przemyśleć wybór właściwego światła, tak by sprzyjało najróżniejszym aktywnościom.

Lampy sufitowe nowoczesne

Lampy sufitowe do salonu są najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia, zwłaszcza w pomieszczeniach wspólnych. Posiadają znakomitą charakterystykę intensywności świetlnej, co sprawia, że po zamontowaniu lampy sufitowej raczej nie ma konieczności założenia dodatkowego oświetlenia. Dla naszej rzeczywistości charakterystyczny jest bardzo szeroki zasób wzornictwa lamp sufitowych do salonu. Część z nich posiada klasyczny urok eleganckiego żyrandola, lecz branża oświetleniowa proponuje rozwiązania, które inspirują oryginalnym i nowoczesnym wzornictwem oraz wieloma innowacyjnymi funkcjami i efektami, jak zmieniające się kolory. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Lampa stojąca powinna trafić na pokoje, mimo że w naszym salonie podłączona została lampa sufitowa. Możemy umieścić ją w narożniku pomieszczenia lub niedaleko wersalki. Wyróżniającą cechą lamp stojących jest światło miękkie, ocieplająca nawet duże pokoje. Lampy na statywie to oprócz tego prawdziwa ozdoba pomieszczenia; zazwyczaj stosuje się w nich dyskretny design i znakomicie sprawdzą się jako atrakcja naszego salonu – pasując do każdego stylu, w jakim urządzono wnętrze.

Oświetlenie naścienne

Ostatnim krzykiem mody stało się mocowanie na ścianach kolejnych rodzajów oświetlenia. Niewielkie lampki, przypominające nieco te z iluminacji świątecznych, lub wyjątkowe cotton ball, które są już dostępne w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz, nadadzą salonowi wyjątkowego wdzięku. Można je zawiesić w dowolny sposób – w nieregularnych układach geometrycznych lub inaczej, postępując tak, by kolejne światełka były zamontowane w jednej linii. Wykreują czarujące tło podczas romantycznego wieczoru.

Post Author: DzieciakStyl